Raievõistlused kutsuvad kaasa elama

Maamess on igal kevadel aeg, mil võib öelda, et kevad on käes ning raievõistlejad võtavad kapist välja oma kõige vingemad saed. See aga tähendab, et on aeg võistlejatele kaasa elamiseks valmis panna innustav hääl ja plaksutamiseks käed soojaks võimelda. Sel aastal on Kevadkarikal järjekorranumber juba 22. See tähendab, et 22 aastat on seda võistlust peetud ja parimaid selgitatud. xTREEm Cup 2017 Kevadkarikas raames pakuvad konkurentsi ka rahvusvahelised tegijad Lätist, Leedust ja Soomest.

Kevadkarikas on raievõistluste sarja võistlustest kõige mahukam, pikem ja põnevam võistlus. Ühe vaieldamatult kõige põnevama ja vaatemängulisema ala, langetamise, toome taas Tartu Näituste platsile. Langetatakse 12-meetriseid palke, mis annavad pealtvaatajale võimsa elamuse täpsusest puu maapinnale kukkumisest, kiirusest ja osavusest. Kõigil pealtvaatajatel on võimalik mütsatusi lähedalt jälgida ja oma taldu vastu maad surudes ka tunda. Kui pealtvaatajatele on see ala põnev ja hästi jälgitav, siis võistlejatele enestelegi pakub see kordades suuremat pinget, kui langetamise imiteerimine pakkudel.

Võistlejad teevad läbi ka võistkondliku teatevõistluse, mis pealtvaatajatele põnev ning kus arvesse läheb kõigi meeskonnaliikmete kiirus, vastupidavus ja täpsus. Lisaks tavapärastele raievõistlustele pakub Kevadkarikas sel aastal vaatamiseks ka võsasaagide võistlust. Noorendiku hooldus on muutumas meie metsades järjest olulisemaks, seetõttu otsustati ka seda võistlust messipublikule näidata. Osalema on oodatud kõik, kes tunnevad end võsasaega nagu kala vees ja tahavad oma oskused ja närvi proovile panna!

Kutsehariduse edendamine ja kutseõppe propageerimine on neil võistlustel alati olulisel kohal. Lisaks kindlasti ka ohutud töövõtted ja pratilised teadmised. Seetõttu tehakse sel aastal lisaks Luua Metsanduskoolile võistluste organiseerimisel koostööd ka SA INNOVEga. Xtreem Cup 2017 premiumsponsoriks on STIHL, kuldsponsorid RMK, Husqvarna, Stora Enso ja Swedbank.

Neljapäev, 20. aprill

10.00-18.00
Maamess on avatud

11.00
xTREEm CUP noorendikuhoolduse võistlused
11.00 - võistluste avamine ja tervitussõnad
11.15 - võistlusnumbrite loosimine, võistlejate esitlus
11.45 - I ala – võsasae ettevalmistus
12.15 - II ala – stendivõistlus
14.00 - III ala – langetamine
alad toimuvad paralleelselt

15.00 - võistluste autasustamine

Reede, 21. aprill

09.00-18.00
Maamess on avatud

09.00
xTREEm CUP rahvusvaheline raievõistlus KEVADKARIKAS 2017
09.00 – võistluste avamine ja tervitussõnad Eesti Metsaseltsi presidendilt Hardi Tulluselt
09.10 – võistlusnumbrite loosimine, võistlejate esitlus
09.30 – langetamine
16.30 – autasustamine
Väliterritoorium, Show Arena

Laupäev, 22. aprill

09.00- 16.00
Maamess on avatud

09.00
xTREEm CUP rahvusvaheline raievõistlus KEVADKARIKAS 2017
09.00 – saeketivahetus
           – täpsussaagimine
           – kombineeritud järkamine
14.00 – laasimine
15.00 – teatevõistlus
15.30 – autasustamine ja võistluste lõpetamine
Väliterritoorium, Show Arena