Külastajale - Raievõistlused

Raiespordi hooaeg avatakse Maamessil

Sae hääl Maamessil tähendab seda, et kevad on käes ja alguse saab põnev raiespordi hooaeg. Juba 26. aastat on messil saehääled kostnud ja iga kord on see ka pealtvaatajatele palju põnevust pakkunud. Sel aastal on võistlustel toimunud nimemuutus, xTREEm CUPist on saanud võistluste uue kuldsponsori, Husqvarna, tootesarja nime järgi xCUT CUP 2018.

Kevadkarikas on raievõistluste sarja võistlustest kõige mahukam, pikem ja põnevam. Ühe vaieldamatult kõige põnevama alana Tartu Näituste platsil on langetamine – langetatakse 12 meetriseid maste. See on võistlus, mis annab pealtvaatajale metsatöödest ja seal vajalikest oskustest ning teadmistest hea ülevaate. Kui pealtvaatajatele on see ala põnev ja hästi jälgitav, siis võistlejatele enestelegi pakub see suurt pinget ja põnevust. Põnevust pakuvad ka ketivahetus, täpsussaagimine, kombineeritud järkamine ja muidugi ka laasimine. Kui messikülastaja nüüd küsib, et mida võiks vaatama tulla, siis kindlasti tasub Showarenale sammud seada 20. aprillil, kui toimub langetamine ning 21. aprillil ketivahetuse ja laasimise ajaks!

Võistlejad teevad läbi ka võistkondliku teatevõistluse, mis pealtvaatajatele põnev ning kus arvesse läheb kõigi meeskonnaliikmete kiirus, vastupidavus ja täpsus.

Lisaks tavapärastele raievõistlustele pakub Kevadkarikas vaatamiseks ka võsasaagide võistlust. Noorendiku hooldus on meie metsades väga oluline, seetõttu näitame seda imiteeritud võistluse näol ka messipublikule. Osalema on oodatud kõik, kes tunnevad end võsasaega nagu kala vees ja tahavad oma oskused ja närvi proovile panna!

xCUT CUP 2018 raames pakuvad konkurentsi Lät, Leedu, Soome, Valgevene koondised. Osalemiseks käivad läbirääkimised veel Rootsi ja Norra võistkondadega. Kuna suvel toimuvad Norras ka 33. raiemaailmameistrivõistlused, siis on oodata Kevadkarikale osalema kindlasti meie lähiriide koondiseid nende kõige paremas vormis ja koosseisus.

Kutsehariduse edendamine ja kutseõppe propageerimine on neil võistlustel alati olulisel kohal. Lisaks kindlasti ka ohutud töövõtted ja pratilised teadmised. Seetõttu tehakse sel aastal lisaks Luua Metsanduskoolile võistluste organiseerimisel koostööd ka SA INNOVEga.

11:00 - 11:10

Võsasaagide võistluste avamine ja tervitussõnad

11:15 - 11:30

Võistlusnumbrite loosimine, võistlejate esitlus

11:45 - 14:45

I ala - võsasae ettevalmistus

12:15 - 14:45

II ala - stendivõistlus

15:00 - 15:15

Võistluste autasustamine

09:00 - 09:05

Raievõistluste avamine ja tervitussõnad

09:10 - 09:20

Võistlusnumbrite loosimine, võistlejate esitlus

09:30 - 16:00

Langetamine

16:30 - 16:45

I päeva autasustamine

09:00 - 14:00

Saeketivahetus, täpsussaagimine, kombineeritud järkamine

14:30 - 15:15

Laasimine

15:30 - 15:45

Võistluste autasustamine ja lõpetamine

Võistlused toimuvad messi show arena‘l.