Saed tõmmatakse käima xCUT Cup 2019 Kevadkarikal läbi kolme Maamessi päeva

Tagasi Lisatud:

Maamessil oranžides metsameeste riietes mehi kohates ja saemüra kuuldes võib olla kindel – kevad on käes ja koos kevadega tuuakse kapist välja ka kõige vingemad saed. On aeg valmis panna kaasaelamiseks innustav hääl ja plaksutamiseks käed soojaks võimelda. 27 aastat on Kevadkarikat korraldatud ja parimaid selgitatud just Tartus Maamessi. Sel aastal läheb võistluskeskuselt eetrisse ka metsandusstuudio, kus räägitakse metsast ja metsandusest omas mahlas ja täpselt sellisena nagu ta on. Läbi messi kahe päeva, reedel ja laupäeval, on stuudios ligi 15 külalist. Stuudiokülalisteks on kõik tihedalt metsandusega seotud inimesed, räägime metsakasvatusest, teadusest, majandusest, ekspordist-impordist, tööstusest ja töötlemisest ning kindlasti kõike seda nii metsaomaniku kui metsatööstuse pilgu läbi.

Kevadkarikas on raievõistluste sarja võistlustest kõige mahukam, pikem ja põnevam. Ühe vaieldamatult kõige põnevama alana Maamessi Showarenal on langetamine – langetatakse 12 meetriseid maste. See on võistlus, mis annab pealtvaatajale selgelt aimu puu langetamiseks vajalikust täpsusest ja oskustest ning lisaks ka sellest millise matakaga puu maapinnale kukub. Kui pealtvaatajatele on see ala põnev ja hästi jälgitav, siis võistlejatele enestelegi pakub see suurt pinget ja põnevust.

Võistlejad teevad läbi ka võistkondliku teatevõistluse, mis pealtvaatajatele põnev ning kus arvesse läheb kõigi meeskonnaliikmete kiirus, vastupidavus ja täpsus.

Lisaks tavapärastele raievõistlustele pakub Kevadkarikas vaatamiseks ka võsasaagide võistlust. Noorendiku hooldus on meie metsades väga oluline, seetõttu näitame seda imiteeritud võistluse näol ka messipublikule. Osalema on oodatud kõik, kes tunnevad end võsasaega nagu kala vees ja tahavad oma oskused ja närvi proovile panna!

xCUT CUP 2019 raames pakuvad konkurentsi ka rahvusvahelised tegijad Lätist, Leedust, Soomest, Valgevenest. Osalemiseks käivad läbirääkimised veel Rootsi ja Norra võistkondadega.

Kutsehariduse edendamine ja kutseõppe propageerimine on neil võistlustel alati olulisel kohal. Lisaks kindlasti ka ohutud töövõtted ja pratilised teadmised. Seetõttu tehakse võistluste korraldamisel tihedat koostööd Luua Metsanduskooliga.

Eesti raievõistlused xCUT CUP 2019. aastal

Kevadkarikas 2019 – 25.-27. aprill Maamess

TOP 10  – 18. mai Türi, Türi 42. Lillelaat

Eesti meistrivõistlused 2019 – 24. august Rakvere