Lähenev Maamess toob Tartus Tähtvere piirkonda suurema liikluskoormuse

Tagasi Lisatud:

PRESSITEADE

AS Tartu Näitused
10.04.2022
 
Lähenev Maamess toob Tartus Tähtvere piirkonda suurema liikluskoormuse
 
AS Tartu Näitused annab teada, et seoses Maamessiga on lähinädalatel eeskätt Tähtvere linnaosas, kuid ka teistes linnajagudes ja ümbritsevatel maanteedel oodata suurenenud liiklusvoogusid ja võib tekkida ummikuid. Liiklejatel palutakse säilitada rahulikku meelt ning olla tähelepanelik, sest suur osa veostest on suuregabariidilised.
Maamessi projektijuht Margus Kikkul rääkis, et tänavu on messile oodata ligikaudu 430 ettevõtet ning messil annab tooni rasketehnika nagu traktorid, kombainid, põllutööriistad, metsalangetus- ja väljaveomasinad ning mitmesugused põllumajanduses ja metsanduses kasutatavad seadmed. “Alustame Maamessi ülespanekuga varakult, et liikluskoormust hajutada, kuid paratamatult võib tekkida ummikuid, sest veosed on suured, liikluses aeglasemad ning nende manöövrid vajavad rohkem ruumi,” kirjeldas Kikkul, kuid lisas, et nii messikorraldajad kui G4S liiklusreguleerijad on vilunud ning annavad endast parima sujuva liiklusvoo tagamiseks.
Tihedama liiklusega tuleb lähinädalatel arvestada eelkõige Fr. R. Kreutzwaldi, F. Tuglase, Betooni ning Tähtvere tänavatel. Tallinna suunal liikujatel palutakse võimalusel kasutada Fr. R. Kreutzwaldi tänava asemel Tallinn-Tartu-Võru-Luhamaa maanteed.
Rahvusvaheline maaelule ja maamajandusele pühendatud Maamess avatakse külastajatele neljapäeval, 21. aprillil kell 10 ning kestab laupäeva, 23. aprilli kella 16ni. Külastajad saavad sõidukid jätta tasuta parklatesse, mis asuvad Gardesti, Rohelise Pargi, Tartu laululava ja Vaksali tänava pikenduse juures. Liiklejatel palutakse tähelepanelikult jälgida ajutisi liiklusmärke ja täita reguleerijate korraldusi. Võimalusel palutakse messile saabumiseks kasutada ühistransporti või Tartu rattaringlust.
Maamess on Eesti suurim mess ning suurim Baltikumis omataoliste seas.