Maamessil osaleb ettevõtteid kõikidest Eesti maakondadest

Tagasi Lisatud:

Maamessil osaleb ettevõtteid kõikidest Eesti maakondadest

20.-22. aprillil toimub Tartu Näituste messikeskuses järjekorras 29. maamajandusele ja maaelule pühendatud Maamess, mis võõrustab tänavu ligemale 450 põllumajanduse, metsanduse, aianduse ja toidutööstuse ettevõtet kaheksast riigist. Eestist on esindatud kõik maakonnad.

Maamess on mastaapseim erialamess Baltikumis, kus osaleb igal kevadel sadu põllumajanduse, metsanduse, aianduse ja toidutööstuse ettevõtteid. Messi projektijuhi Margus Kikkuli sõnul on korraldajatel taaskord rõõm võõrustada ettevõtteid kõikidest Eesti maakondadest, piiritagant on tulijaid Lätist, Leedust, Soomest, Austriast, Saksamaalt, Tšehhist ja Kanadast. Välisettevõtted moodustavad eksponentidest kümnendiku „Juba eelmine aasta näitas, kui Maamess peale koroonapiirangute lõppu taas toimuda sai, et rahvusvaheline messiäri on taastumas. Maamessi 70 000-ruutmeetrine näituseväljak koos statsionaarsete näitusepaviljonide ja ajutiste ehitistega on eksponentidega täidetud ning ees on ootamas väga sisukas mess,“ rääkis ta.

Maamessi kesksel kohal on tehnika näitus, esitletakse põllu- ja metsamasinaid, farmiseadmeid, hooldustehnikat ning toidutööstuse seadmeid. Samuti on esindatud toidutootjad, aiandid ning messitemaatikaga seotud tugiteenused. „Eksponentide huvi on Maamessil kohtuda olemasolevate klientide ja partneritega, luua uusi kontakte, viia end kurssi valdkonna uudistega, sõlmida tehinguid ning jälgida konkurentide tegemisi. Tähelepanu pälvivad kindlasti esmaesitlused, eeskätt on suuri uudiseid rasketehnika vallas,“ kirjeldas Kikkul.

Lisaks Maamessile peetakse neil päevil Tartus raiespordi maailmameistrivõistlusi, mille võistlusalad toimuvad Maamessil ning Eesti Maaülikooli linnakus. Meistritiitli eest asuvad võistlema 22 riigi parimad raiesportlased. Kaugeimaks külaliseks Tartus toimuvale MMile on Jaapani koondis. Kõige lähemad külalised meie põhja- ja lõunanaabrid Soomest ja Lätist. Võistlustiimidega on esindatud eelkõige Euroopa metsarikkaimad riigid, kus metsandus, kutseoskused ja erialavõistlused on traditsiooniks juba aastakümneid.

Maamess saab Tartus alguse neljapäeval, 20. aprillil ning kestab kolm päeva.