Külastajale - Raievõistlused

Raiespordi hooaeg avatakse Maamessil

Maamessil oranžides metsameeste riietes mehi kohates ja saemüra kuuldes võib olla kindel – kevad on käes ja koos kevadega tuuakse kapist välja ka kõige vingemad saed.On aeg valmis panna kaasaelamiseks innustav hääl ja plaksutamiseks käed soojaks võimelda. 27 aastat on Kevadkarikat korraldatud ja parimaid selgitatud just Tartus Maamessi. Sel aastal läheb võistluskeskuselt eetrisse ka metsandusstuudio, kus räägitakse metsast ja metsandusest omas mahlas ja täpselt sellisena nagu ta on. Läbi messi kahe päeva, reedel ja laupäeval, on stuudios ligi 15 külalist. Stuudiokülalisteks on kõik tihedalt metsandusega seotud inimesed, räägime metsakasvatusest, teadusest, majandusest, ekspordist-impordist, tööstusest ja töötlemisest ning kindlasti kõike seda nii metsaomaniku kui metsatööstuse pilgu läbi.

Kevadkarikas on raievõistluste sarja võistlustest kõige mahukam, pikem ja põnevam. Ühe vaieldamatult kõige põnevama alana Maamessi Showarenal on langetamine – langetatakse 12 meetriseid maste. See on võistlus, mis annab pealtvaatajale selgelt aimu puu langetamiseks vajalikust täpsusest ja oskustest ning lisaks ka sellest millise matakaga puu maapinnale kukub. Kui pealtvaatajatele on see ala põnev ja hästi jälgitav, siis võistlejatele enestelegi pakub see suurt pinget ja põnevust.

Võistlejad teevad läbi ka võistkondliku teatevõistluse, mis pealtvaatajatele põnev ning kus arvesse läheb kõigi meeskonnaliikmete kiirus, vastupidavus ja täpsus.

Lisaks tavapärastele raievõistlustele pakub Kevadkarikas vaatamiseks ka võsasaagide võistlust. Noorendiku hooldus on meie metsades väga oluline, seetõttu näitame seda imiteeritud võistluse näol ka messipublikule. Osalema on oodatud kõik, kes tunnevad end võsasaega nagu kala vees ja tahavad oma oskused ja närvi proovile panna!

xCUT CUP 2019 raames pakuvad konkurentsi ka rahvusvahelised tegijad Lätist, Leedust, Soomest ja Valgevenest. Osalejaid on rekordiliselt – 46 võistlejat, kellest 3 naist. Palju on noori, kes võistlevad juunioride klassis, seega järelkasv on hea ja häid võistlejaid tuleb järjest peale. Stardis on ka 2018. aasta Eesti meister Jarro Mihkelson.

Kutsehariduse edendamine ja kutseõppe propageerimine on neil võistlustel alati olulisel kohal. Lisaks kindlasti ka ohutud töövõtted ja pratilised teadmised. Seetõttu tehakse võistluste korraldamisel tihedat koostööd Luua Metsanduskooliga.

11:00

Võsalõikajate võistluste avamine ja tervitussõnad

11:15

Võistlusnumbrite loosimine, võistlejate esitlus

11:45 - 14:45

I ala - võsasae ettevalmistus

12:15 - 14:45

II ala - stendivõistlus

15:00

Võistluste autasustamine

09:00 - 09:05

Raievõistluste avamine ja tervitussõnad

09:10

Võistlusnumbrite loosimine, võistlejate esitlus

09:30 - 16:00

Langetamine

15.30

Meeskondlik teatevõistlus

16:30 - 16:45

I päeva autasustamine

09:00 - 14:00

Saeketivahetus, täpsussaagimine, kombineeritud järkamine

14:30 - 15:15

Laasimine

15:30 - 15:45

Võistluste autasustamine ja lõpetamine

Võistlused toimuvad messi show arena‘l.