Mess - Messinaelad 2023

 • DEUTZ-FAHR 9306 TS TERAVILJAKOMBAIN

  Deutz-Fahri lintidega teraviljakombaini esitletakse Eestis esmakordselt. Kombainil on liigutava põhjaga Vario heeder, mis garanteerib ka orasheina läbilõikamise tänu Schumacher Easy Cut II tehnoloogiale, on vaiksem ja kulumiskindlam võrreldes tavatehnoloogia vikatiga ning tagab niitmisel väiksema ummistuseohu. Hüdrauliliselt juhitavad rapsivikatid kiirendavad tööprotsessi. Uudse lahendusega turboseparaatoriga peksusüsteem kiirendab põhumassi liikumiskiirust ning suunab põhumassi klahvidele.

  Baltem AS, VP-52

  Uuri lähemalt SIIT.

 • VALTRA Q 305 TRAKTOR

  Valtra 5. põlvkonna mudelivalik sai täiendust täiesti uue seeriaga, mis asetub oma võimsusklassi poolest seniste T- ja S-seeriate vahele. Soomes Valtra inseneride poolt projekteeritud, konstrueeritud ja Suolahti tehases toodetud Q-seeria on ideaalne traktor eelkõige suuremat sorti erinevates valdkondades tegutsevale põllufirmale, kus eeldatakse traktorilt korralikku jõudlust, integreeritud nutikat tehnoloogiat ja võimsust vahemikus 230–305 hj.

  Taure AS, VP-17

  Uuri lähemalt SIIT.

 • FIRSTGREEN ELISE 900 ELEKTRILINE KOMPAKTLAADUR

  Firstgreen Elise 900 on maailma esimene täiselektriline kompaktlaadur. Elektrimootor võimaldab säästa 95% kütusekuludelt, on praktiliselt hooldusvaba ning pakub suuremat võimsust, kui sarnased diiselmootoriga masinad. Laetud aku garanteerib 8+ tundi tööaega ning aku tühjenedes on võimalik 80% akust täis laadida kõigest kolme tunniga, aku täislaadimine võtab pisut üle viie tunni. Maksimaalne tõstevõimsus on 1,2 tonni.

  Ferex OÜ, VP-274

  Uuri lähemalt SIIT.

 • OXBO CM 4240 ISELIIKUV VAALUTEISALDI

  Iseliikuv vaaluteisaldi CM 4240 on uue põlvkonna silotehnika suurtele loomakasvatusettevõtetele. Masina maksimaalne töökiirus põllul on 25 km/h ja maanteel 40 km/h. Mudeli töölaius on maksimaalselt 12,5 meetrit, kus vaalutamine on võimalik keskele või külgedele. Väikese läbimõõduga, paindlik kogurseade kopeerib maapinda ja kogurseadme kaardus, terasest vedrupiid korjavad üles iga hinnaline rohulible ilma mulla ja tolmuta. See lisab sööda kõrge kvaliteedi säilimise.

  Wihuri OÜ, VP-29

  Uuri lähemalt SIIT.

 • FENDT VARIO 728 TRAKTOR

  Lisaks muljetavaldavale võimsusele on Fendt 700 Vario Gen7 äärmine paindlikkus, jätkusuutlikud tehnoloogiad ja funktsioonid need, mis loovad ülemaailmselt uusi standardeid selles traktorite segmendis. Traktor on esmakordselt varustatud AGCO Power CORE mootoriga, mis on täiesti uus diiselmootorite perekond ja on välja töötatud homseid alternatiivseid kütuseid silmas pidades. 7,5-liitrine 223 kW CORE75 pakub silmapaistvat pöördemomenti, kütusesäästu ja usaldusväärsust.

  Agriland OÜ, VP-38

  Uuri lähemalt SIIT.

 • GEHL GCT TELESKOOPLAADUR

  GEHL laadurite valikus on nüüdsest kerged, jõulised ja hõlpsasti 3500 kg haagisel transporditavad teleskooplaadurid, mis on saadaval tõstevõimega kuni 1,25 tonni või 1,5 tonni, pakkudes tõstekõrgust 4,3 meetrit. Laiast lisaseadmete valikust leiab sobiva agregaadi nii põllumajandusse, haljastusse kui ehitus- või laadimistöödele. Tänu nelja ratta keeramisele on masin sobilik ka väga kitsastesse oludesse. Masinat käitab töökindel ja ökonoomne Yanmar diiselmootor, millele pakutakse kuni 6 aasta või 6000 töötunni pikkust garantiid.

  Melker Baltik OÜ, VP-34

  Uuri lähemalt SIIT.

 • BIGAB B20 MULTILIFT HAAGIS

  BIGAB B20 on uue kontseptsiooniga multilift haagis, mille puhul masina raam on traditsionaalse keevitamise asemel kokku needitud, mis annab võimaluse haagist vastavalt kliendi soovile kohandada ning hõlbustab tarvikute järelpaigaldust. Uus haagise disain ja geomeetria annab 15 protsenti kiirema töötsükli ning hüdrauliline veotiisel võrreldes eelmise põlvkonna masinatega 3 kraadi suurema kallutusnurga. Haagis on disainitud, konstrueeritud ja toodetud Eestis.

  Fors MW AS, VP-26

  Uuri lähemalt SIIT.

 • LASKI LS 160 AB AKUTOITEGA PUIDUHAKKUR

  Puiduhakkur LS 160 AB on esimene täiselektriline akutoitel kompaktmasin puidujäätmete, lehtede ja okastega okste, tüvede ja muude kuni 160 mm läbimõõduga maapealsete taimeosade kõrvaldamiseks. Maamessil Baltikumi esmaesitlus! Hakkur on emissioonivaba ja ei sisalda hüdrovedelikku. Toiteallikana kasutatakse vastupidavaid liitium-raudakusid, mille ohutu pinge on 48 V. Masinal on integreeritud 230 V laadija ja inverter 230 V elektriseadmete (nt mootorsae) lisavarustuseks.

  Aiatäht OÜ, VP-137

  Uuri lähemalt SIIT.

 • MECALAC AS750 PÖÖRDLAADUR

  Unikaalsuseks on materjali tõstmine nii masina ette kui külgedele kaotamata tõstevõimet. Lisaks väga hea mobiilsus masina kõigi rataste pööramise võimalustega, teeb tööd kitsastes oludes, seinte ääres ja nurkades. Mahub sisse 2,5 m kõrgusest ja 2 m laiusest avast. Avaral kabiinil on uksed mõlemal pool. Mecalac pöördlaadur AS750 on kõigi näitajate poolest igati sobiv masin talumajapidamisse ja farmi.

  EM-Serv AS, VP-55

  Uuri lähemalt SIIT.

 • MCHALE FUSION 4 KOMBIPRESS

  McHale Fusion 4 näol on tegu uue põlvkonna kombipressiga, mis on seeriatootmises alates 2023.a hooajast. Selle tooteseeria täiuslikum mudel Fusion4 Plus hõlmab endas ka ilma võrksidumiseta nö „kile kilel“ silorulli valmistamise tehnoloogiat. Eesti turul pakutavatel uue tooteseeria masinatel on standardvarustuses näiteks topelt vaalusurverull ja suured 680/50R22,5 rattad. Tegu on konkurentsitult madalaimate ülalpidamiskuludega kombipressi mudeliga, mis võimaldab ideaaltingimustes tootlikkuseks saavutada ca 100 heina- või põhurulli ja ca 60-70 silorulli tunnis.

  Stokker AS, VP-13

  Uuri lähemalt SIIT.

 • USEWOOD LOG MASTER LM 4 HARVESTER

  Usewood minimasinad on suurepärased abimehed just noores metsas viimase järgu  valgustusraie ja esimese harvendusraie tegemiseks. Masina eeliseks on madalamad ekspluatatsioonikulud ja hind. Samas on praktiliste tööde käigus selgunud, et tootlikkus  0,02-0,04 keskmise väljaraie juures on samas suurusjärgus suurte harvesteridega. Minimasina kasutamise teeb mugavaks ja konkurentsivõimeliseks masina transportimise võimalus sõiduauto treileriga. Masina kaal on vaid 2,5 tonni. Toodetud Eestis.

  Usewood Eesti OÜ, VP-102

  Loe lähemalt SIIT.

 • PALMSE TRAILER PT1620L MAHUHAAGIS

  Palmse Traileri haagis PT1620L sai roosana valmistatud selleks, et pöörata tähelepanu teiste inimeste abistamisele ja tervise tähtsusele. Iga Eestisse müüdud roosa haagise kohta annetab Palmse Trailer 500 € vähiravifondile „Kingitud Elu“. Mahuhaagis PT1620L on viljaveo konfiguratsioonis, millel kasti mahutavus 20m3. Eestis esmakordselt esitleme Maamessil selliseid viljakõrgendusi, millega koos on maht 25 m3. Haagisel on ka Palmse Traileri uuemat tüüpi voolikuhoidja ning tugijalg, mis vähendab survet maapinnale ja kergendab traktori haakimist.

  Palmse Metall OÜ, VP-15

  Loe lähemalt SIIT.

 • ADDAX MT15N ELEKTRILINE TARBESÕIDUK

  100% elektrilised Addax tarbesõidukid on suurepäraseks abiliseks paljudes erinevates ärivaldkondades ning kohandatavad vastavalt töö iseloomule. Addaxi kaasaegne tehnoloogia tagab juhi turvalisuse ja mugavuse – näiteks on sõidukitel esimesed ja tagumised ketaspidurid, üle kiire 4G-võrgu jälgitavad seadmed ning avarad kahekohalised kabiinid. Tänu nullheitmetele on sõidukid sobilikud isegi siseruumides kasutamiseks! Addax’i eelised: kandevõime kuni 1000kg, kaubamahtu kuni 5m3 , pöörderaadiusega vaid 4,5m ning akugarantii 5 aastat. parim sõiduk, millega heitevabalt tööd teha farmis, avalikul haljasalal, tööstustes ja kitsastel linnatänavatel.

  Puhastusimport OÜ, VP-311

  Loe lähemalt SIIT.

 • ARBONICS SÜSINIKUKREDIIT

  Arbonics toob maa- ja metsaomanikele võimaluse teenida lisatulu läbi süsinikukrediitide, luues silla Euroopa metsa- ja maaomanike ning vabatahtlikul süsinikuturul krediite ostvate ettevõtete vahele. Koos Tartu Ülikooli geoinformaatika teadlastega töötati välja unikaalne andmepõhine tööriist, mis aitab leida uusmetsastamiseks sobivaid maa-alasid ning arvutab potentsiaalse süsinikutulu maaomanikule vähem kui minutiga. Arbonics on juba tuvastanud üle 110 000 hektari sobivat maad uusmetsastamiseks Eestis, Lätis ja Soomes.

  Arbonics OÜ, A-10

  Uuri lähemalt SIIT.

 • PAUL-TECH MULLAJAAM

  Paul-Tech annab mullale hääle! Kõik Sinu taimekasvutingimused reaalajas ühes kohas! Unikaalne mullapõhine lähenemine annab reaalajas soovitusi ja nõuandeid sisendite efektiivsemaks kasutamiseks mis baseeruvad kliendi põllult reaalajas mõõdetud mulla-andmetele, ilma- kui ka satellidiandmetele ja agronoomilistele teadmistele. Meie tehnoloogia suudab hinnata mullas leiduvate toitainete kogust, mullavee produktiivsust ning näha millal väetised lahustuvad mullas ning kuidas toimub nende kasutamine taimede poolt.

  Paul-Tech OÜ, C-40

  Loe lähemalt SIIT.

 • RAIESPORDI MM

  Maamessil on au võõrustada raiespordi maailmameistrivõistlusi, mis toimuvad üle 16 aasta taas Eestis. See on metsandussektori suursündmus, mis toob kohale 22 erineva riigi parimad raiesportlased. Maamessi show arenal toimub messi kahel esimesel päeval vaatemänguline langetamine ning messi viimasel päeval teatevõistlus. Muudes raiespordi alades võetakse mõõtu Eesti Maaülikooli linnakus. Maamessi ühe osana on raievõistlusi korraldatud üle 20 aasta, võimalus MM-i võõrustada on Maamessi korraldajatele esmakordne.

  Raiespordi MM, Maamessi show arena

  Loe lähemalt SIIT.