Mess - Messinaelad

 • Palmse Trailer PT9820 FLOW konveierpõhjaga mahuhaagis

  Konveierpõhjaga mahuhaagis PT9820 FLOW on Palmse Trailer’i tootmise ajaloos kõige keerukam haagis. Sellise universaalse haagisega saab tänu liikuvale põhjale vedada vilja, haket, silo; samas võib tõstukiga asetada lindile heinapalle, kaubaaluseid jms. Kõrgenduste lisamisega suureneb maht kuni 49m3-ni ja vilja ümberlaadimine teoga saab toimuda kiirusega kuni 15m3/min. Kogu konveieri süsteem ja ümberlaadimine on kaugjuhitavad. Kõrgtehnoloogiline juhtimissüsteem saab aru, kas tegu on hüdraulilise luugi või ümberlaadimisteo konfiguratsiooniga.

  Maamessil VP-15, Palmse Metall OÜ

 • Foresteel HLT-2200 lehekoristushaagis

  HLT-2200 on kodumaise tootja Foresteel uudismudel lehekoristushaagiste tooteseerias, mis on loodud väikese kuni keskmise (5000 – 200 000 m2) suurusega haljasalade kiireks ja lihtsaks, väiksema tööressursiga koristuseks lehtedest ja murujäätmetest. Tooteseeria moodustavad Foresteeli professionaalsed lehekoristushaagised, mis leheimuri abil imevad, purustavad ja juhivad purustatud lehed, rohu ja prahi masina kasti, mida on lihtne kallutussüsteemi abil tühjendada.

  Maamessil VP-27, FS Production OÜ

 • PALMS X100 metsatõstuk

  PALMS X100 on uus üle 10 m tööulatusega metsatõstuk. Valatud pöördkasti uuenduslikud lahendused garanteerivad sellele profiklassi tõstukile senisest veelgi kõrgema eluea, võrreldes vanamoodsate keeviskastidega. Optimeeritud hüdraulikasüsteem tagab metsatööks vajaliku tõstevõime, tegemata kompromisse liikumiskiiruses ka mitme liigutuse samaaegsel kasutamisel. Palms X100 tõstukit on võimalik tellida näiteks positsioonitundlike hüdraulikasilindritega peanoolel, jätkunoolel ning teleskoobis, mis viivad tõstuki intelligentse juhtimise ja kasutusmugavuse täiesti uuele tasemele, võimaldades ühe juhtkangi liigutusega kontrollida kuni kolme funktsiooni korraga.

  Toodetud Eestis!

  Maamessil VP-48, Palmse Mehaanikakoda OÜ

 • Crimperroller haljasmassi rull

  CrimperRoller muljub maha haljasmassi taimed ja töötleb mullapinna vastavalt vajadusele. Rullil paigutatud terade abil purustatakse haljasmass ning selle kasv pidurdub. Multš takistab hästi umbrohtude arengut ja parandab mulla struktuuri, toitainete sisaldust ning säilitab ka pinnase niiskust. Rulli trumlit on võimalik täita veega, et lisaraskuse abil muuta töö veel efektiivsemaks.

  Terad on polditavad ning kahepoolsed. Ühel pool terav serv lõikamiseks ning purustamiseks ja teisel nüri serv maha surumiseks ning muljumiseks.

  Toodetud Eestis!

  Maamessil VP-41, AGRIMET OÜ

 • NISULA N6 - UUE PÕLVKONNA HARVESTER

  Enam kui kümme aastat turul olnud Nisula N-seeria harvendusraie harvester on põhjalikult uuendatud, et see vastaks paremini harvendusraie vajadustele. Uue konstruktsiooni idee oli välja töötada harvendusharvester, mis oleks võimalikult praktiline ja täiendaks teisi harvestereid. 6-rattalise poolroomiku pinnasurve on piisavalt madal, et seda saaks kasutada ka suvel. Tagasiside põhjal on paljud metsaomanikud kinnitanud, et Nisula 6-rattaline harvendusharvester sobib töötama ka suvisel ajal turbasel maastikul. Uus N6 on tõeline harvendusharvester nii oma omaduste kui ka tehniliste näitajate poolest.

  Loe lisa SIIT.

  Maamessil VP-17, Taure AS

 • Avant E6

  End juba tõestanud 600-seeria kerel põhinev elektrimootori ja Li-Ion akutehnoloogiaga E6 sobib omanikule, kes peab lugu rohelisest keskkonnast ja/või vajab masinat, mis peab suure osa ajast töötama kinnistes või poolkinnistes keskkondades nagu laudad, tallid jne. Nagu igale AVANT-ile kohane on valikus suur hulk tööseadmeid, et masin saaks katta maksimaalselt palju tööülesandeid.

  Maamessil VP-10, Sami Masinakeskus OÜ

 • AMBROGIO TWENTY ZR robotniiduk

  Twenty ZR on uhiuus, kompaktne, kerge, võimas ja nobe robotniiduk, mis ei vaja niidetava ala perimeetritraadiga piiritlemist. Robot on varustatud uusima tehnoloogiaga, mis võimaldab hallata, kaardistada ja õppida aia eripärasid. ZR tehnoloogiasse integreeritud tehisintellekti ja radaritega tuvastatakse muru, liikuvad ja liikumatud objektid, peenraservad ja perimeeter.

  Maamessil VP-13, Stokker AS

 • Claas Trion teraviljakombain

  Maamessil näeb uut TRION kombaini, mis pälvis 14. märtsil FARM MACHINE 2022 auhinna. TRIONi motole „Fits your farm“ („Sobib Teie ettevõttesse“) tuginedes pakub see masinasari niisugust variantide ja varustuse paljusust nagu ei ükski teine selles teraviljakombainide klassis.

  TRION sobib igale turule. Olenemata sellest, kas ettevõtte aastane viljapeksuala on 200 või 1000 ha, kas koristatakse nisu, rapsi, maisi, sojauba või riisi või kas maastik on künklik või tasane, eesmärk on pakkuda maksimaalset viljapeksu tõhusust ja kasutuslihtsust kliendikeskses kombinatsioonis igas ettevõttes ning mis tahes oludes.

  Loe lähemalt SIIT.

  Maamessil VP-28, Baltic Agro Machinery AS

 • Humus by PMT universaalhaagis

  Ilmselt suurim traktorihaagis, mis kunagi Eestis toodetud, on esmakordselt näha Maamessil 2022

  Humus by PMT toob Maamessil 2022 välja universaalhaagise, mille 52-kantmeetrine mahutavus on umbes 20% suurem, kui sarnastel konkurentide haagistel. Haagise kasutajale tähendab see märkimisväärset efektiivsuse kasvu.
  Humuse universaalhaagise suureks plussiks lisaks suurele mahutavusele ja 30-tonnise kandevõimele on materjali kokku pakkimise ning kiire mahalaadimise võimekus. Lükkav sein osutub eriti kasulikuks olukorras, kus kõrgus ja manööverdamise võimekus on piiratud ning kallurhaagise kasutamine pole võimalik.

  Lisaks on Humuse universaalhaagise kast valmistatud kulumiskindlast Hardox terasest, mis tagab pika kasutusea ja väiksema haagise tühimassi.

  Maamessil VP-25, PMT OÜ

 • Volvo EC300E Hybrid

  Volvo ainulaadse hüdraulilise hübriidtehnoloogiaga ekskavaatoril kasutatakse poomi langetamisel vabanevat energiat aku laadimiseks ja  salvestatud energiat omakorda veosüsteemi abimootori toiteks. Tänu selle on kütusetõhusus EC300E tavalise mudeliga võrreldes kuni 17% suurem ilma vähimagi järeleandmiseta võimsuses ja jõudluses.

  Maamessil VP-156, Swecon AS

 • SIP AIR 350 vaaluteisaldaja

  Esmaesitleme Maamessil SIP vaaluteisaldajat SIP AIR 350. Uuenduslikud AIR vaaluteisaldid on vaalutustehnoloogia uusim samm.

  Patenditud ja paindlik kogurseade, rootorikiirendi ja konveierilint võimaldavad saada õhulised ja ühtlaselt jaotatud vaalud. Koguritehnoloogia väldib õrnade lehtede kadu ning mulla, liiva ja kivide vaaludesse sattumist, tagades kvaliteetse sööda.

  Segmenteeritud paindlik kogurseade on äärmiselt kohanduv, kuna kopeerib maapinda. Kogurseadme vedrupiid on kaardus sõidusuunale vastupidiselt ning seetõttu veetakse neid järel, nii tõstetakse sööt maapinnalt üles ettevaatlikult ja kiirelt, vältides selle saastumist.

  Eesmine vaaluteisaldi tõstab sööda maapinnalt üles ning paigutab külgvaalu. Vaalutamise ajal ei sõida traktorirattad söödast üle ja säilib sööda kvaliteet. 

  Uus SIP heinatehnika on saadaval Wihuri Agri müügiesindustes Jüris, Türil ja Tartus, lisainfot: https://wihuriagri.com/heinatehnika/.

  Maamessil VP-56, Wihuri OÜ

 • New Holland T6.180 Methane Power

  Alates aastast 2013 on New Holland välja töötanud metaanitraktorit ning alates aastast 2022 on jõudnud see seeriatootmisesse. Lisaks on T6.180 Methane Power pälvinud auhinna jätkusuutlikkuse kategoorias ehk kõige loodust säästvam traktor.

  T6.180 Methane Power on esimene seeriatootmises olev metaani/CNG pealt töötav traktor, mille mootori karakteristika on sama võrreldes sama mudeli diiselmootoriga. Samas on heitgaaside hulk palju väiksem, 99% vähem peeneid tahked osakesi ning kasutades CNG’d on CO2 protsent 10-15% väiksem võrreldes diiselmootoriga.

  Maamessil VP-1, Tatoli AS

 • Bioon looduslik väetis

  Bioon on looduslik väetis, mis on tehtud biogaasi kääritusjäägist. Bioon näeb välja nagu turvas, aga väetab nagu sõnnik. Bioon ei oma ebameeldivat lõhna, on kodumaine, ringmajanduse loodustoode, kus ei ole umbrohuseemneid ega haigustekitajaid.

  Biooni saab kasutada nii vedelas kui tahkes olekus. Tahke Bioon on 25-liitrises kotis ja vedel Bioon 5-liitrises kanistris. Vedel Bioon sobib ka looduslikuks universaalseks lillede ja toataimede väetamiseks. Aiamaal omab Bioon ka multši efekti ning kuna Biooni on kuumutatud enne pakendamist 70 kraadi juures 1 tund, siis Biooni peale kukkunud maasikat või õuna võib julgelt süüa!
  Maamessil VP-316, Biometaan OÜ
 • Dipperfox kännupuur

  Dipperfox kännupuur on ekskavaatori noole otsa kinnitatav profitööriist, mille lõiketerad pannakse pöörlema patenteeritud käiguvahetiga varustatud hüdroajamiga, mis reguleerib kiirust ja võimsust automaatselt sõltuvalt kännu, mulla või juurte vastupidavusest. Kännupuur ei lõhu pinnast ning purustab kände võrreldes analoogidega kuni 10 korda kiiremini – ühe 45 cm läbimõõduga kännu purustamiseks kulub kakskümmend sekundit. Kännupuur on disainitud ja toodetud Eestis.

  Rohkem infot: www.dipperfox.com!

  Maamessil VP-164, Dipperfox OÜ